0 0 0 0 0

První ročníky mají za sebou knihovnické lekce

Exkurze do Městské knihovny ve Frýdku-Místku pořádá naše škola už mnoho let. Všichni žáci prvních ročníků mají díky nim příležitost seznámit se s provozem knihovny a výpůjčním řádem. Ale to není zdaleka vše! Během dvou hodin si také zahrají spoustu her a něco nového se naučí o literatuře.

„Paní knihovnice si pro nás připravily několik her a soutěží. Ty se mi na exkurzi líbily nejvíce,“ hodnotí knihovnickou lekci Tereza Petrová (KSG1).

Knihovnické lekce se uskutečnily během měsíce října pro všech šest prvních ročníků naší školy. Exkurze trvala dvě vyučovací hodiny, během kterých knihovnice Jiřina Dvořáková a Jana Macková seznámily žáky s fungováním knihovny a pak je provedly několika skupinovými soutěžemi. Za svou snahu si žáci odnesli kromě vědomostí a příjemných zážitků také sladkost za odměnu.

Oceňujeme vstřícný a lidský přístup knihovnic, jejich smysl pro humor i zúročenou snahu zaujmout. Naši žáci se do soutěží zapojili velmi aktivně a domníváme se, že si ani neuvědomovali, že se během exkurze také učí.

Za dlouhodobou spolupráci naší školy s knihovnou jsou zejména vyučující českého jazyka  moc vděční. Knihovnice, paní Dvořáková i paní Macková, každoročně vymyslí něco zajímavého a zábavného, a proto jim za to patří velké poděkování.

  • První ročníky mají za sebou knihovnické lekce

Vedení školy
Vedení školy

PhDr. Mgr. Ing. Lukáš Smutný, MBA, MSc.

Skleník


SŠ gastronomie,
oděvnictví a služeb
tř. T.G.Masaryka 451
738 01 Frýdek-Místek

00577243
CZ00577243
110022289
sekretariat@ssgos.cz
558 630 041-3
Moravskoslezský kraj

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-Místek, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Příspěvková organizace Náš facebook
Virtuální prohlídka školy

Virtuální prohlídka školy"S námi do života..."
tř. T.G.Masaryka 451
sekretariat@ssgos.cz
+420 558 630 041-3