0 0 0 0 0

Tandemová výuka anglického jazyka s rodilým mluvčím z Velké Británie na naší škole

09.10.2019

I v letošním školním roce se naše škola zapojila do programu MS kraje „Rodilí mluvčí do škol.“ V rámci tohoto projektu u nás od září působí pan Graham R. Carter původem z Londýna, Velká Británie. Žáci tak mají opět jedinečnou možnost vyzkoušet si své dovednosti v komunikaci s rodilým mluvčím v hodinách anglického jazyka.

Pan Carter vede za přítomnosti učitele AJ hodiny, kde se střídají hry s vysvětlováním gramatiky a slovíček zábavnou formou s mnoha příklady z reálného života. Žáci si tak s nadšením mohou vyslechnout příběhy ze života v Británii a klást otázky nebo diskutovat o tématech, které je zaujaly. „Loni mohli studenti poslouchat americkou angličtinu a letos se museli naladit na angličtinu britskou, která je pro mnohé žáky méně uchopitelná, ale postupem času rozumí stále více a více,“ říká Mgr. R. Satinský učitel AJ. Pan Carter je velký cestovatel, který vyučoval anglický jazyk v zemích jako Čína, Japonsko nebo Polsko a letos si vybral Českou Republiku, která ho nadchla hlavně svou přírodou.

„Kontakt s rodilými mluvčími nebo pobyty v cizí zemi jsou neodmyslitelnou součástí při učení se cizí řeči a jsem proto velmi rád, že se naši žáci mohou setkávat s rodilým Britem, jehož pobyt na naší škole je obohatí nejen v gramatice a slovní zásobě, ale také vhledem do životního stylu, tradic a zvyklostí v jiné zemi,“ vysvětluje učitel AJ Mgr. Richard Satinský, který pobyt rodilého mluvčího na naší škole koordinuje.

  • Tandemová výuka anglického jazyka s rodilým mluvčím z Velké Británie na naší škole

Vedení školy
Vedení školy

PhDr. Mgr. Ing. Lukáš Smutný, MBA, MSc., Ing.Paed.IGIP

Skleník


SŠ gastronomie,
oděvnictví a služeb
tř. T.G.Masaryka 451
738 01 Frýdek-Místek

00577243
CZ00577243
110022289
sekretariat@ssgos.cz
558 630 041-3
Moravskoslezský kraj

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-Místek, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Příspěvková organizace Náš facebook
Virtuální prohlídka školy

Virtuální prohlídka školy"S námi do života..."
tř. T.G.Masaryka 451
sekretariat@ssgos.cz
+420 558 630 041-3