0 0 0 0 0

Tandemová výuka anglického jazyka s rodilým mluvčím z USA na naší škole

10.06.2019

Od února 2019 se naše škola zapojila do pilotního programu MS kraje „Rodilí mluvčí do škol.“ V rámci tohoto projektu u nás působil pan Alan Jannett původem ze státu Florida, USA. Žáci tak měli jedinečnou možnost vyzkoušet si své dovednosti v komunikaci s rodilým mluvčím v hodinách anglického jazyka.

Pan Jannett vedl za přítomnosti učitele AJ hodiny, kde se střídaly hry s vysvětlováním gramatiky a slovíček zábavnou formou s mnoha příklady z reálného života. Žáci si tak s nadšením mohli vyslechnout příběhy ze života v Americe a klást otázky nebo diskutovat o tématech, které je zaujaly. „Kontakt s rodilými mluvčími nebo pobyty v cizí zemi jsou neodmyslitelnou součástí při učení se cizí řeči a jsem proto velmi rád, že se naši žáci mohli setkávat s rodilým Američanem, jehož pobyt na naší škole je obohatil nejen v gramatice a slovní zásobě, ale také vhledem do životního stylu, tradic a zvyklostí v jiné zemi,“ říká učitel AJ Mgr. Richard Satinský, který pobyt rodilého mluvčího na naší škole koordinoval.

Rodilý mluvčí se s námi však neloučí, jelikož naše škola bude v projektu pokračovat i v příštím školním roce a můžeme se tak těšit na další hodiny s rodilým mluvčím!

  • Tandemová výuka anglického jazyka s rodilým mluvčím z USA na naší škole
  • Tandemová výuka anglického jazyka s rodilým mluvčím z USA na naší škole
  • Tandemová výuka anglického jazyka s rodilým mluvčím z USA na naší škole

Vedení školy
Vedení školy

PhDr. Mgr. Ing. Lukáš Smutný, MBA, MSc., Ing.Paed.IGIP

Skleník


SŠ gastronomie,
oděvnictví a služeb
tř. T.G.Masaryka 451
738 01 Frýdek-Místek

00577243
CZ00577243
110022289
sekretariat@ssgos.cz
558 630 041-3
Moravskoslezský kraj

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-Místek, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Příspěvková organizace Náš facebook
Virtuální prohlídka školy

Virtuální prohlídka školy"S námi do života..."
tř. T.G.Masaryka 451
sekretariat@ssgos.cz
+420 558 630 041-3