0 0 0 0 0

Den poezie: k celostátní akci se připojíme recitační soutěží

14.11.2017

Už devatenáctý ročník festivalu Den poezie proběhne ve dnech 12. až 26. listopadu 2017 a naše škola se k němu letos opět připojí školní recitační soutěží. „Festival probíhá v mnoha městech po celé republice a patří počtem akcí k nejrozsáhlejším festivalům poezie v naší zemi vůbec,“ informuje o Dni poezie učitelka českého jazyka Eva Puzoňová. „Jelikož je tento festival otevřený a může se do něj zapojit každý, kdo má rád poezii a chce ji oslavit, rozhodli jsme se opět i my připojit s naší tradiční recitační soutěží,“ upřesňuje češtinářka.

Soutěž proběhne ve středu 22. listopadu 2017 od dvanácti hodin a je určena všem zájemcům o recitaci z řad našich žáků. Jejich výkony bude pečlivě sledovat a hodnotit porota složená z češtinářů – zasednou v ní učitelky Eva Puzoňová, Hana Žabenská a Olga Síbrtová. Porotkyně se budou zaměřovat nejen na zvládnutí textu, ale i na artikulaci, hlasitost, mimiku a celkový dojem, jakým soutěžící umělecký přednes zvládli. Na vítěze čekají – jako každoročně – diplomy a ceny, všichni soutěžící se mohou těšit na upomínkové předměty a účastnické listy.

„Školní recitační soutěž jsme letos nazvali Labyrint světa. Tento název koresponduje s celkovým tématem festivalu,“ říká dále k soutěži Eva Puzoňová a dodává, že původní jednodenní festival, kterým se připomínalo výročí narození Karla Hynka Máchy (to připadá na 16. listopadu), se během let rozrostl na desítky akcí. Letos nám bude kromě Máchova výročí připomínat i dalšího velikána naší literatury, a to českého myslitele, učitele a humanistu Jana Amose Komenského, neboť v tomto roce uplyne 425 let od jeho narození.

„Těšíme se, že se do naší recitační soutěže žáci zapojí,“ dodává jménem poroty Eva Puzoňová, „nebo že navštíví další akce pořádané v rámci festivalu.“ Přehled těch, které se uskuteční v našem městě, najdete zde.

 

  • Den poezie: k celostátní akci se připojíme recitační soutěží

Vedení školy
Vedení školy

PhDr. Mgr. Ing. Lukáš Smutný, MBA, MSc., Ing.Paed.IGIP

Skleník


SŠ gastronomie,
oděvnictví a služeb
tř. T.G.Masaryka 451
738 01 Frýdek-Místek

00577243
CZ00577243
110022289
sekretariat@ssgos.cz
558 630 041-3
Moravskoslezský kraj

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-Místek, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Příspěvková organizace Náš facebook
Virtuální prohlídka školy

Virtuální prohlídka školy"S námi do života..."
tř. T.G.Masaryka 451
sekretariat@ssgos.cz
+420 558 630 041-3